Στη Μονάδα Ισότιμης Πρόσβασης ατόμων με αναπηρία και ατόμων με ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες του Πανεπιστημίου Πατρών απασχολείται διοικητικό προσωπικό αρμόδιο για τη διοικητική υποστήριξη της Επιτροπής Ισότιμης πρόσβασης και την επιτυχή υλοποίηση των αρμοδιοτήτων της Μονάδας, καθώς και υποστηρικτικό προσωπικό για τις υπηρεσίες μεταφοράς/μετακίνησης και συνοδείας φοιτητριών και φοιτητών με αναπηρία.

Διοικητικό Προσωπικό

• Κορφιάτη Μαρίνα

Προϊσταμένη Μονάδας Ισότιμης Πρόσβασης – Τμήματος Πρόνοιας και Πολιτισμού

ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ

Υποστηρικτικό Προσωπικό

Το υποστηρικτικό προσωπικό των υπηρεσιών μετακίνησης/μεταφοράς και συνοδείας φοιτητριών και φοιτητών με αναπηρία της Μονάδας Ισότιμης Πρόσβασης αποτελείται από δύο (2) οδηγούς του λεωφορείου IVECO A50C18, DAILY LINE 4100, EURO VI E 12+2+1+1 θέσεων μεταφοράς ΑμεΑ  (12 θέσεις + 2 αμαξίδια, 1 οδηγός +1 συνοδηγός) και δύο (2) συνοδούς.

Τα στοιχεία επικοινωνίας θα είναι διαθέσιμα σύντομα.